× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
opalanie

Jak zregenerować skórę po opalaniu?

Po powrocie z wakacji na pewno chcesz się cieszyć piękną opaloną skórą. Nie żałujesz sobie słońca. Na urlopie całymi dniami wylegujesz się na plaży, często zapominając przy tym o korzystaniu z kremów z wysokimi filtrami. Skutki są opłakane. Skóra wcale nie staje się brązowa, a bliżej jej do czerwieni, gdyż zostaje spalona przez intensywne promieniowanie słoneczne. Opalanie zawsze powinno być przeprowadzane z umiarem. Nie możesz poddawać swojej skóry nadmiernej ekspozycji na działanie słońca. A jeśli już tak się stało, teraz musisz działać szybko i zrobić wszystko, by zregenerować oparzoną i podrażnioną skórę.

Na samym początku obiecaj sobie jednak, że gdy następnym razem postanowisz się poopalać, od razu użyjesz fluidu, kremu lub balsamu z wysokim filtrem. Wyrób sobie taki nawyk. Nie wychodź na plażę czy hotelowy basen, zanim nie spakujesz do torby odpowiedniego kosmetyku. Zawarte w preparatach filtry chronią skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. A im bledsza i jaśniejsza jest twoja skóra, tym wyższego filtru musisz używać. Z czasem, gdy twoje ciało nabierze lekko brązowego odcienia, spokojnie przerzucisz się na słabsze i delikatniejsze w działaniu kosmetyki

Teraz to regeneracja skóry powinna stać się dla siebie priorytetem. Koniecznie rozpocznij ją już teraz i uwzględnij w niej preparaty o działaniu nawilżającym i głęboko odżywczym. Każdego dnia nakładaj je na skórę. Uważaj też na gorące kąpiele i najlepiej ogranicz je do minimum, a zamiast tego bierz szybkie i zimne prysznice. Chłodna woda na pewno częściowo poprawi kondycję twojej skóry. Po wyjściu spod prysznica od razu też weź do ręki intensywnie nawilżający balsam i obficie posmaruj nim całe swoje ciało. Dzięki temu opalanie nie będzie aż tak bolesne w skutkach.

cukier Previous post Oczyść organizm – Detoks cukrowy
winorośl Next post Czerwona winorośl: jakie są jej zalety i jak je wykorzystać dla naszego zdrowia?